7.ročník 2009
O SVITÁVECKÝ OBOJEK 2009
V sobotu 26.9. se již tradičně v kynologickém klubu Svitávka konal už 7. ročník
závodu o SVITÁVECKÝ OBOJEK – memoriál Standy Tesaře.
Za krásného podzimního počasí letos na „ plac „ nastoupilo 13 psovodů, kteří
změřili síly v kategoriích ZM, ZVV1 a IPO1. Moravsko-slezský kynologický svaz na
tento závod delegoval jako rozhodčího pana Jaroslava Venhauera z Jihlavy a
figurování se výborně zhostil náš figurant Michal Řehák.
Některé výkony byly velmi pěkné, někomu se dařilo míň, jak už to bývá, ale celé
závody proběhly v příjemně soutěživé a přátelské atmosféře.
Byly tu i chvíle napětí, protože hned ve dvou kategoriích jsme měli u dvou
psovodů shodu bodů, takže se čekalo, jak vše dopadne.
Z pořádajícího kynologického klubu Svitávka nastoupily dvě členky - slečna Jana
Kučková s RTW Ziggym a Andrea Nymburská s NO Luthorem z Atarova dvora. Obě
nastoupily do kategorie ZVV1, kde Andrea Nymburská nakonec obsadila 3. místo (187
bodů) a Jana Kučková hned v závěsu za ní místo čtvrté se 183 body.
Jana Jašková s Brazilem si odnesli putovní pohár za nejlepší obranu závodů -
96 bodů a cenu za nejlepší poslušnost si nakonec díky šťastnému losu převzala
Andrea Nymburská (97 b.).
Závěrem chceme poděkovat panu rozhodčímu, našemu figurantovi a členům KK
Svitávka za pomoc při bezchybné organizaci závodů.
Velký dík potom patří i všem sponzorům, kteří nám věnovali věcné i finanční dary, a
že jich nebylo vůbec málo. Za všechny bych chtěla jmenovat alespoň hlavní sponzory:
firmu 1A czech, která dodala vítězům pytle granulí a všem ostatním tašky s dárky a
OÚ ve Svitávce.
Teď už se jen můžeme těšit, že za rok se zase všichni ve zdraví sejdeme opět na „
OBOJKU“ .
Sponzoři
HLAVNÍ SPONZOŘI: 1A czech –MERA DOG a OBEC SVITÁVKA
p. BUREŠ RADIM
ZEMNÍ PRÁCE PAVLIŠ s.r.o.
p. KOUDELKOVÁ ŽANETA
s. KUČKOVÁ JANA
p. LOSKOTOVÁ HANA
STAVEBNINY ŠKB s.r.o.
manželé DVOŘÁKOVI
manželé DROBEČKOVI
FLAMEX – p. STRBAČKA
s. ŠEVČÍKOVÁ LUCIE
p. ŘEHÁK MICHAL
p. ŠVANCARA MICHAL
ZVEREX – NOVOTNÝ MILAN
OBECNÍ ÚŘAD ŠEBETOV
p. DURIŠ FRANTIŠEK
STOLAŘSTVÍ NOVOTNÝ
ORPHEUS – s. STAŇKOVÁ KATEŘINA
WESTERNOVÉ MĚSTEČKO BOSKOVICE
VÝSLEDKY : ZM
1. L. Mlejnková Hessy kříženec p-48 o-48 celkem-96
2. B. Hrazdira Asyr z Atarova sadu NO p-49 o-47 celkem-96
3. J. Vyhnalíková Qwen Naspo NO p-44 o-37 celkem-81
4. J. Bezděková Dara RTW p-45 o-33 celkem-78
5. J. Jašková Dakota z Heranovy vily NO p-41 o-disk celkem-41
ZVV1:
1. L. Kiseláková Chira od Řeky Labe NO p-97 o-94 celkem-191
2. J. Jašková Brazil z Heranovy vily NO p-91 o-96 celkem-187
3. A. Nymburská Luthor z Atarova dvora NO p-97 o-90 celkem-187
4. J. Kučková Ziggy RTW p-90 o-93 celkem-183
5. A. Rabonyová Besina kříženec p-81 o-91 celkem-172
IPO1:
1. L. Kiseláková Cora Remmah Moravia NO p-92 o-87 celkem-179
2. K. Jonáš Amanite Olbramovický kvítek BOM p-70 o-89, cel -159
3. Z. Jakubcová Sára NO p-73 o-80 celkem-153